Jakie kosmetyki do ciała warto mieć?

Kosmetyki do ciała to produkty, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdego, komu zależy na atrakcyjnym wyglądzie. Wydaje się, że dobrym pomysłem będzie zakupienie balsamu, żelu pod prysznic oraz peelingu. Najlepiej, jeśli wszystkie kosmetyki będą posiadały naturalny skład. Wówczas będą charakteryzowały się wszechstronnymi właściwościami. Będą także bezpieczne.

Czego oczekiwać od balsamu do ciała?

Balsam to kosmetyk, który powinien charakteryzować się wszechstronnymi właściwościami. Wydaje się, że należy oczekiwać od niego przede wszystkim działania nawilżającego. Jak się jednak okazuje, to za mało. Dobry balsam powinien także regenerować ewentualne podrażnienia skóry. Do jego podstawowych zadań należy także niwelowanie uciążliwych przebarwień. Ważne jest to, aby balsam posiadał odpowiadającą nam konsystencję. W miesiącach jesiennych oraz zimowych, najlepiej stosować kosmetyki o treściwej konsystencji. Wiosną i latem, stawiajmy raczej na preparaty o lekkiej, nieobciążającej skóry konsystencji. Zapach kosmetyku powinien odpowiadać naszym upodobaniom. Niektórzy preferują świeże, kwiatowe aromaty, ale innym odpowiadać będą te intensywne, ciężkie. 

Jaki żel pod prysznic i peeling wybrać?

Wśród kosmetyków, którymi warto się zainteresować, wyróżnić należy także żel pod prysznic oraz peeling do ciała. Jeśli chodzi o żel, do jego zadań należy przede wszystkim oczyszczenie skóry. Nie powinien on jednak zawierać intensywnie działających środków myjących, bo mogą one doprowadzić do naruszenia bariery ochronnej skóry. Zdecydowanie lepiej wybierać delikatne żele, które w subtelny sposób usuną zanieczyszczenia z jej powierzchni. Do dogłębnego oczyszczenia skóry lepiej przeznaczyć peeling. Może on być gruboziarnisty bądź drobnoziarnisty. Jeżeli mamy skórę, która jest delikatna, zdecydowanie lepszym wyborem będzie właśnie peeling drobnoziarnisty. Można postawić na cukrowy, solny bądź kawowy. Przy wyborze tego kosmetyku bierzmy pod uwagę przede wszystkim swoje własne preferencje.