Jakie kosmetyki do skóry suchej?

Wybierając kosmetyki do ciała ze sklepu Bee, trzeba zwracać uwagę na naprawdę różnego rodzaju kryteria. Jeżeli nasza skóra jest nadmiernie przesuszona, najlepszym rozwiązaniem będą intensywnie odżywiające ją kosmetyki. Należy postawić więc na łagodne preparaty myjące oraz na silnie nawilżające masła bądź balsamy. Na szczęście, na drogeryjnych półkach czeka do wypróbowania naprawdę mnóstwo dobrych jakościowo kosmetyków.

Masło czy balsam do ciała?

Jeżeli mamy skórę suchą, musimy liczyć się z tym, że będzie ona potrzebowała naprawdę intensywnego odżywienia i regeneracji. Trzeba więc będzie bardzo starannie wybrać balsam bądź masło. Wydaje się, że w przypadku skóry przesuszonej, zdecydowanie lepiej postawić na drugi z kosmetyków. Posiada on bowiem zdecydowanie treściwszą konsystencję. W składzie masła do ciała należy poszukiwać przede wszystkim olejów pochodzenia roślinnego. Mowa tu przede wszystkim o oleju ze słodkich migdałów, jak również o oleju z pestek malin. Wosk z borówki amerykańskiej oraz wosk pszczeli także mogą pomóc. Pamiętajmy o tym, aby balsam był stosowany na jak najstaranniej oczyszczoną skórę, najlepiej każdego dnia. 

Jak w łagodny, ale skuteczny sposób oczyszczać skórę?

Istotne jest nie tylko to, aby skóra była starannie nawilżana, ale i to, aby była ona odpowiednio oczyszczana. W naszej kosmetyczce nie może zabraknąć więc żelu pod prysznic. Powinien zawierać on substancje delikatnie oczyszczające, które nie naruszą bariery ochronnej skóry. W żelu warto szukać także substancji łagodzących i kojących podrażnienia. Mowa tu między innymi o ekstrakcie z aloesu. Wydaje się, że dobrym pomysłem będzie także żel zawierający jakiś olejek roślinny. Ważne jest to, aby kosmetyk ładnie pachniał. Wówczas bardzo przyjemnie będzie nam się go używać. Można postawić na żel o zapachu owoców bądź też na preparat o zapachu kwiatów. Wybierając zapach kosmetyku, zwracajmy przede wszystkim uwagę na swoje preferencje.