Na jakie kosmetyki do ciała postawić, jeżeli mamy skórę wrażliwą?

Skóra wrażliwa wymaga szczególnej troski. Jest bowiem podatna na podrażnienia i przesuszenia. Wyjątkowo niekorzystnie wpływają na nią różnego rodzaju czynniki drażniące. Mowa tu chociażby o agresywnych kosmetykach, czy też o silnym mrozie. Na szczęście, dzięki naturalnym kosmetykom można zatroszczyć się także o skórę wrażliwą i delikatną.

Przede wszystkim delikatnie oczyszczaj

Jeżeli chcemy zatroszczyć się o stan swojej skóry, musimy stosować delikatne preparaty oczyszczające. Jeśli stawiamy na żel pod prysznic, powinny znajdować się w nim łagodne substancje myjące. Alternatywą dla żelu pod prysznic może być olejek myjący. To doskonałe rozwiązanie właśnie dla osób ze skórą wrażliwą i reaktywną. Dzięki takiemu kosmetykowi do ciała (https://www.bee.pl/12134-kosmetyki-do-ciala), skóra będzie jednocześnie oczyszczana i nawilżana. Warto jednak zaznaczyć, że olejek myjący nie może stanowić alternatywy dla balsamu czy kremu nawilżającego. Trzeba także pamiętać o tym, że czasem nawet skóra wrażliwa wymaga silniejszego oczyszczenia i wówczas olejek może okazać się niewystarczający. Nawet jeśli stosujemy ten rodzaj kosmetyku myjącego, raz na dwa tygodnie umyjmy skórę żelem.

Nawilżaj i odżywiaj skórę

Skóra wrażliwa potrzebuje balsamu bądź masła, które ją nawilży oraz zregeneruje ewentualne podrażnienia. Warto byłoby więc poszukiwać w kosmetykach olejków, wosków czy wyciągów pochodzenia roślinnego. Doskonałym wyjściem mogą okazać się balsamy o lekkich, nieobciążających skóry konsystencjach. Jeżeli zależy nam na tym, aby skóra pozostawała w jak najlepszej kondycji, musimy pamiętać o systematycznym stosowaniu wybranego balsamu bądź masła. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że kosmetyk skutecznie zadziała. Na efekty jego stosowania trzeba jednak poczekać, najczęściej kilka dni. W pełni satysfakcjonująca poprawa stanu skóry może jednak nastąpić dopiero po paru tygodniach przemyślanej pielęgnacji. Wydaje się więc, że wskazana będzie cierpliwość.